“Wanunue hadi meli na ndege” Kenyans hate on DJ Mo new house

Gospel DJ Mo and his wife Gospel musician, Size 8, have bought a new house at Lavington Nairobi. Thanking God for the great blessing, Mo wrote on his Insta stories; “New home. God is faithful. Lavington your new neighbor is here.”

Kenyans did not hesitate on reacting towards the news as they stormed social media to hate on the new progress. Here are some of the reactions;

No photo description available.

Terry Mtoto: Saa zile mmi naishi kwa kabedsitter nkiyawn asubui nyumba yote inanuka mdomo๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚
Lynn Kavengi: Mimi sijasikia vibaya,nyumba yangu juu mbinguni ni dhahabu na sijawahi onyesha mtu
Eric Kinyua: Pale kwa bedsitter yangu sinunuangi air freshner natafuna tu pk zangu mbili na niko sorted

Lol Hahaha GIF - Lol Hahaha Lmao GIFs

Grusha Verse: It’s rental .The owner of that house is an Indian lady .Hakuna cha wivu lakini ukweli usemwe!
Ngoto Nkera: FB detectives will find the same picture is from Vegas
Catherine Wambui: Wanunue hadi meli na ndege watakufa tu.๐Ÿ˜

Laughing Babies GIF - Baby Toddler Laughing GIFs

Murage Boniface: CONGRATULATIONS dj mo for winning the ‘ i have bought a new house in lavington ‘ trophyย ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚
Samantha Riley: ๐Ÿ™„๐Ÿ™„๐Ÿ™„Mimi bado niko kwa ya mabati naskianga hadi mende za neighbor zikinyanduana ย 

Wtf Laugh GIF - Wtf Laugh Spit GIFs

Clerkson Agisu: Feeling sad with Ringtone and 1milion others
Irene Atile: Ofcourse they bought the house in the movers advertise๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜
Peter Mwangi: Me I own an island in heaven… And I don’t show off
Kevin Reis: YOU SURE THIS IS NOT AN ADVERT?

Oprah GIF - OprahWinfrey Laugh Laughing GIFs

Bancy Knowles: Lakini hata sijaskia vibaya, enyewe sisi tunahamanga kisiri hata landlord hajui tuseme aje
Cate wa Umoja: Wah mimi kwa kabedsitter nangangana na moshi afta kupika mayai, mungu saidia

Lol GIF - Laugh Laughing LOL GIFs

Muchiri Kiura: Ringtone Apoko alinunua yake kitambo na asumbui watu….na ni kuhama wanahama ama wanapromote hii kampuni??
Ninah J: Wengine tunahamishangwa na tuktuk but issokay, our time is coming
Albert Chege: Sasa mnataka turushe mateke??
Samantha: Mtaachana tu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *